Pages

Ads 468x60px

Real-Time statistics by EagleStats

Real-Time statistics by EagleStats

Featured Posts

Monday, May 11, 2015

Ada fiton dhe siguron mbijetesën Burreli 2-3 ADA

Matjanët nuk arrijnë ta mbyllin ashtu siç duhet garën e ndeshjeve në shtëpi përballë Adës së Velipojës. Në fakt, më shumë është luajtur si një ndeshje miqësore se sa garë për kampionat. Kjo u vu re që në fillim të takimit, ku në fushë ishin aktivizuar më shumë futbollistët e stolit.
Drejtuesit e ekipit, por edhe ata të klubit e kanë parë më shumë si një test për të rinjtë, të cilët pretendojnë që vitin e ardhshëm të jenë pjesë e formacionit bazë. Gjithsesi, tifozëria ishte e përgatitur për fitore, por ata në asnjë moment nuk mbeten të kënaqur duke e quajtur ndeshjen si një përballje mes ekipeve të lagjeve. Nga ana tjetër, me këtë 3- pikësh, Ada ka siguruar përfundimisht mbijetesën në Kategorinë e Parë.
Ndeshja
Dy golat e parë nga pesë të shënuar erdhën në pesë minutat e fundit të fraksionit të parë. Janë miqtë që zhbllokojnë shifrat të parët në minutën e 40-të, kur Kiri thyen mbrojtjen matjane dhe i shënon Xhixhës. Por, tri minuta më vonë është Arlind Pirani, i cili merr një pasim në të djathtë dhe çan mbrojtjen mike duke barazuar. E njëjta atmosferë ishte edhe në fraksionin e dytë me futjen e futbollistëve të rinj Beqiri, Dervishi dhe Pasha. Vetëm dy minuta lojë dhe miqtë kalojnë në avantazh meprotagonist Ferhatin, i cili gjuan fort dhe e gjen Xhixhën të papërgatitur. Në të 52-ën është sërish Pirani që barazon shifrat, pas një pasimi që merr nga Mëllugja. Katër minuta më vonë vjen edhe goli i fundit i takimit dhe i dyti për Kirin, i cili i jep ekipit të tij tri pikët që e shpëtojnë nga rënia.

Tuesday, April 21, 2015

Nuk është rastësi që javë pas jave në Gazetën "Panorama Sport" Vlerësohet

Nuk është rastësi që javë pas jave në Gazetën "Panorama Sport" Vlerësohet Si trajneri më i mirë Kreshnik Krepi, pasi ky i fundit ka bërë shumë për skuadrën që ai drejton, pasi është e vetmja skuadër në kategorinë e parë që nuk ka fare Buxhet, merita tjetër i shkon Krepit dhe skuadrës së tij pasi ç'do ndeshje është zhvilluar Jashtë dhe arritja në pozicionin aktual nuk është rastësi, por punë dhe vullnet si nga ana e tij por edhe e lojëtarëve të cilët në mungesë fushe si edhe të qënit skuadër me buxhet zero, i detyron ata që javë pas jave të udhëtojnë me makinat e tyre private. Marja e tre pikëve në fundjavën që shkoi ndaj Besës së Kavajës i rriti vlerat në maksimum kësaj skuadre duke i dhënë mundësinë ti Largohet me katër pikë vendit të parafundit kur mbeten akoma dhe katër javë Kampionat dhe synimet për qëndrim në këtë kategori Z.Krepi ia ka vendosur vetes që me marjen e detyrës si Trajneri i ekipit të Velipojës.

Sunday, April 19, 2015

ADA "fundos" Besën

Ada fiton “derbin” e mbijetesës me Besën, teksa merr tri pikë shumë të vlefshme përballë Kavajsëve me një gol të shënuar nga Gokaj në minutën e 72-të. Ka qenë një lojë e bukur dhe me ritëm nga të dyja kampet, me Velipojëakët të cilët e kishin jetike fitoren dhe për fatin e tyre të mirë ia dolën të merrnin rezultatin e duhur. Nga ana tjetër, Kavajësit rëndojnë shumë pozitat e tyre në klasifikim, ku rrezikojnë rënien në Kategorinë e Dytë. Ndeshja – Minutat e para të lojës janë të qeta nga të dyja ekipet, të cilat mundohen më shumë që të studiojnë lojën e njëra-tjetrës. Mirëpo, me kalimin e minutave, vendësit të drejtuar nga Kreshnik Krepi kontrollojnë lojën dhe fillojnë të shfaqen rrezikshëm në portën e Besës. kjo fitore e lagon Adën nga vendi i para fundit, por ende kanë shumë punë për të arritur mbijetesën.

Friday, April 17, 2015

ADA: Fation Kiri, Njëri nga futbollistët më në formë i
ADA: Fation Kiri, Njëri nga futbollistët më në formë i Adas së Velipojës. Për "Sport Albania" shprehet se: mjafton që skuadra të fitojë ndeshjet që kanë mbetur dhe c`do parashikim realizohet. Futbollisti 21-vjecar theksoi se do të japë maksimumin e tij në ndeshjet e mbetura që Ada të Shpëtoje nga PLAY-OUT. “E kemi në dorë. Mjafton t’i fitojmë të gjitha takimet e mbetura, duke vlerësuar të gjitha ndeshjet. Nuk është e lehtë por ne duhet ta pravojmë që të marim maksimumin në cdo ndeshje. Mendoj se, të gjitha ekipet që janë në garë luftojnë për fitore”,- theksoi Fation Kiri, në prag të ndeshjes me Besën, Ku sipas tij Besën do e mundim dhe do e "zhysim" në fundin e tabelës..Monday, May 11, 2015

Ada fiton dhe siguron mbijetesën Burreli 2-3 ADA

Matjanët nuk arrijnë ta mbyllin ashtu siç duhet garën e ndeshjeve në shtëpi përballë Adës së Velipojës. Në fakt, më shumë është luajtur si një ndeshje miqësore se sa garë për kampionat. Kjo u vu re që në fillim të takimit, ku në fushë ishin aktivizuar më shumë futbollistët e stolit.
Drejtuesit e ekipit, por edhe ata të klubit e kanë parë më shumë si një test për të rinjtë, të cilët pretendojnë që vitin e ardhshëm të jenë pjesë e formacionit bazë. Gjithsesi, tifozëria ishte e përgatitur për fitore, por ata në asnjë moment nuk mbeten të kënaqur duke e quajtur ndeshjen si një përballje mes ekipeve të lagjeve. Nga ana tjetër, me këtë 3- pikësh, Ada ka siguruar përfundimisht mbijetesën në Kategorinë e Parë.
Ndeshja
Dy golat e parë nga pesë të shënuar erdhën në pesë minutat e fundit të fraksionit të parë. Janë miqtë që zhbllokojnë shifrat të parët në minutën e 40-të, kur Kiri thyen mbrojtjen matjane dhe i shënon Xhixhës. Por, tri minuta më vonë është Arlind Pirani, i cili merr një pasim në të djathtë dhe çan mbrojtjen mike duke barazuar. E njëjta atmosferë ishte edhe në fraksionin e dytë me futjen e futbollistëve të rinj Beqiri, Dervishi dhe Pasha. Vetëm dy minuta lojë dhe miqtë kalojnë në avantazh meprotagonist Ferhatin, i cili gjuan fort dhe e gjen Xhixhën të papërgatitur. Në të 52-ën është sërish Pirani që barazon shifrat, pas një pasimi që merr nga Mëllugja. Katër minuta më vonë vjen edhe goli i fundit i takimit dhe i dyti për Kirin, i cili i jep ekipit të tij tri pikët që e shpëtojnë nga rënia.

Tuesday, April 21, 2015

Nuk është rastësi që javë pas jave në Gazetën "Panorama Sport" Vlerësohet

Nuk është rastësi që javë pas jave në Gazetën "Panorama Sport" Vlerësohet Si trajneri më i mirë Kreshnik Krepi, pasi ky i fundit ka bërë shumë për skuadrën që ai drejton, pasi është e vetmja skuadër në kategorinë e parë që nuk ka fare Buxhet, merita tjetër i shkon Krepit dhe skuadrës së tij pasi ç'do ndeshje është zhvilluar Jashtë dhe arritja në pozicionin aktual nuk është rastësi, por punë dhe vullnet si nga ana e tij por edhe e lojëtarëve të cilët në mungesë fushe si edhe të qënit skuadër me buxhet zero, i detyron ata që javë pas jave të udhëtojnë me makinat e tyre private. Marja e tre pikëve në fundjavën që shkoi ndaj Besës së Kavajës i rriti vlerat në maksimum kësaj skuadre duke i dhënë mundësinë ti Largohet me katër pikë vendit të parafundit kur mbeten akoma dhe katër javë Kampionat dhe synimet për qëndrim në këtë kategori Z.Krepi ia ka vendosur vetes që me marjen e detyrës si Trajneri i ekipit të Velipojës.

Sunday, April 19, 2015

ADA "fundos" Besën

Ada fiton “derbin” e mbijetesës me Besën, teksa merr tri pikë shumë të vlefshme përballë Kavajsëve me një gol të shënuar nga Gokaj në minutën e 72-të. Ka qenë një lojë e bukur dhe me ritëm nga të dyja kampet, me Velipojëakët të cilët e kishin jetike fitoren dhe për fatin e tyre të mirë ia dolën të merrnin rezultatin e duhur. Nga ana tjetër, Kavajësit rëndojnë shumë pozitat e tyre në klasifikim, ku rrezikojnë rënien në Kategorinë e Dytë. Ndeshja – Minutat e para të lojës janë të qeta nga të dyja ekipet, të cilat mundohen më shumë që të studiojnë lojën e njëra-tjetrës. Mirëpo, me kalimin e minutave, vendësit të drejtuar nga Kreshnik Krepi kontrollojnë lojën dhe fillojnë të shfaqen rrezikshëm në portën e Besës. kjo fitore e lagon Adën nga vendi i para fundit, por ende kanë shumë punë për të arritur mbijetesën.

Friday, April 17, 2015

ADA: Fation Kiri, Njëri nga futbollistët më në formë i
ADA: Fation Kiri, Njëri nga futbollistët më në formë i Adas së Velipojës. Për "Sport Albania" shprehet se: mjafton që skuadra të fitojë ndeshjet që kanë mbetur dhe c`do parashikim realizohet. Futbollisti 21-vjecar theksoi se do të japë maksimumin e tij në ndeshjet e mbetura që Ada të Shpëtoje nga PLAY-OUT. “E kemi në dorë. Mjafton t’i fitojmë të gjitha takimet e mbetura, duke vlerësuar të gjitha ndeshjet. Nuk është e lehtë por ne duhet ta pravojmë që të marim maksimumin në cdo ndeshje. Mendoj se, të gjitha ekipet që janë në garë luftojnë për fitore”,- theksoi Fation Kiri, në prag të ndeshjes me Besën, Ku sipas tij Besën do e mundim dhe do e "zhysim" në fundin e tabelës.. 

Sponsur

NE NDERTIM....

Sponsur

NE NDERTIM....

Sponsur

NE NDERTIM...
 
www.kfada.com