Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Skuadra e Adës që nga dita e sotme ka një trajner të ri. Ai është Kujtim Shaba, ish-administratori I klubit të futbollit Vllaznia. Drejtuesit e klubit velipojak në fakt, nisur edhe nga problematika që I shoqëroi këtë fillim- kampionati, nuk menduan shumë për trajnerin duke ia besuar drejtimin e skuadrës Etrit Nikës, zëvendëstrajnerit të sezonit të kaluar.

 

Me shumë vonesë por sot do të nisë puna për sezonin e ri tek Ada. Drejtuesit e klubit velipojak kanë bërë të ditur se pasditen e sotme në orën 17.30 në kompleksin sportiv “Hasaj” në Golem do të zhvillohet seanca e parë stërvitore. Ajo do të drejtohet nga kapiteni i kësaj skuadre dhe njëkohësisht një nga trajnerët e saj Etrit Nika. Gjërat tashmë janë të qarta. Futbollistët që janë nën kontratë me Adën por edhe ata që kanë qenë sezonin e kaluar pjesë e ekipit U-19 të këtij klubi, do të jenë të gjithë të pranishëm në këtë seancë të parë.

 

Kampionia e Shqipërisë në futbollin e femrave- Ada e Velipojës, e ka nisur me humbje edicionin e sivjetëm të Ligës së Kampioneve. Në ndeshjen e parë në grup, atë të luajtur pasditen e së enjtes në Slloveni ndaj kampiones së Bjellorusisë Bobruichanka, ajo ka humbur me rezultatin 3-1.

 
<< Fillo < Para 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tjetri > Fund >>

Faqe 1 nga 61

Renditja Kat.1

1 Lushnja 29 65
2 Partizani 29 55
3 Terbuni 30 43
4 Mamurrasi 30 43
5 Pogradeci 30 42
6 Himara 30 42
7 Burreli 30 42
8 ADA 30 41
9 Kamza 30 41
10 Butrinti 30 40
11 Dinamo 30 40
12 Elbasani 30 40
13 Beselidhja

30

38
14 Iliria 30 37
15 Gramshi 30 31
16 Naftetari 30 20

Nr Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot26
mod_vvisit_counterDje145
mod_vvisit_counterKete jave614
mod_vvisit_counterTe gjitha134421

Sot: Pri 16, 2014

KF. Ada në Facebook

Renditja Kam. Femrave

# Sk ND PIKE
1 Ada Velipoje 14 38
2 Juban Danja 14 33
3 Tirana AS 13 24
4 Kinostudio 14 20
5 The Door 14 18
6 FC Kamza 14 11
7 Shkendia D. 14 11
8 Dardania 13 1

Video